29 marca w Kołczewie ( na wyspie Wolin ) na polu golfowym Amber Baltic Golf Club rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. W zawodach wystąpili także zawodnicy UMLKS Pegaz Opoczno: juniorzy – Sławek Kuc, Mateusz Celak, Szymon Wiktorowicz i Mikołaj Wilk, oraz junior młodszy Stanisław Wilk.

Rewelacyjnie spisał się w zawodach Sławek, który w pięknym stylu zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w biegu na 3 km. Od początku rywalizacji biegł w czołówce, kontrolując sytuację. Z upływem dystansu czołówka topniała, na około 1 km przed metą w walce o tytuł mistrza Polski liczyło się 3 zawodników: Damian Rudnik ( Chojniczanka ), Michał Rozmus ( Agros Żary ) i oczywiście Sławek.

Około 600m przed końcem biegu na atak zdecydował się nasz zawodnik, jednak pozostali zawodnicy nie dali się zgubić. Kolejną próbę ataku zainicjował aktualny halowy mistrz Polski w biegu na 1500m – Damian Rudnik. Sławek przetrzymał ten atak, a na ostatnim podbiegu przed metą sam ponownie zaatakował. Ten atak przyniósł mu powodzenie. Zawodnik UMLKS Pegaz Opoczno niezagrożenie minął linię mety jako pierwszy, zdobywając tym samym złoty medal MP.

W tym samym biegu z dobrej strony pokazał się Szymon Wiktorowicz, który zajął 35 miejsce w Polsce.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie w gronie juniorów wystąpiło 2 naszych zawodników – Mateusz Celak i Mikołaj Wilk. Obaj wypadli bardzo dobrze. Mateusz uplasował się na 19 miejscu, a Mikołaj na 33. Po biegu obaj byli zgodni, że mogło być jeszcze lepiej ( Mateusz rozpoczął za wolno, Mikołaj na początku nieco przeszarżował i zapłacił za to w końcówce, opadając z sił ).

Kolejnym naszym zawodnikiem, który wystąpił w mistrzostwach był junior młodszy – Stanisław Wilk. Jego występ w biegu na 3km również należy uznać za udany. Stasiu zajął 35 miejsce.

W klasyfikacji klubowej nasz klub zajął 4 miejsce w Polsce.

                     Klasyfikacja klubowa mistrzostw

1.MKS MOS Wrocław – 28 pkt

2.KS Gwardia Piła – 18 pkt

3.MKS Pogoń Siedlce – 16pkt

4.UMLKS Pegaz Opoczno – 16 pkt

5.MKS Bolesławiec – 15 pkt